מסנני מים – למה צריך אותם, ומה תפקידם?

מאז ומתמיד לימדו אותנו שהמשקה הכי בריא הוא מים. בזמן שחברות משקאות שונות מנסות למכור לנו משקאות מוגזים או משקאות מסוכרים, הורים, רופאים ואנשי מקצוע אחרים מקפידים להנחות אותנו לשתות אך ורק מים והרבה. בין אם זה בימים חמים או בימים רגילים, בין אם זה כשאנחנו חולים או בריאים, בכל מצב.

לכאורה, אין שום סיבה שלא נעשה זאת. במיוחד לאור העובדה שהמים הם מקור זמין לשתייה עבורנו. בכל מקום בו אנחנו נמצא את עצמנו, נוכל לשתות מים מהברז, קרים וטריים. אם נרצה, נוכל למלא בקבוקים ולאחסן אותם במקרר, על מנת שנוכל ליהנות ממים קרים יותר במהלך היום.

העניין הוא, עם השנים איכות המים יורדת באזורים רבים ויתרה מזו, יש מקומות שמתמודדים עם חלקיקי לכלוך שחודרים אל תוך הצנרת וגורמים לכך שאנחנו עלולים לצרוך מים נקיים. זה לא נכון רק לגבי מים לשתייה אלא גם לגבי מים להשקיה וכן מים לבריכות או לשימושים אחרים. גם אם אנחנו לא יכולים לראות את הלכלוך (מדובר על חלקיקים מאוד קטנים), עדיין אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם ההשפעה שלו, בין אם זה מבחינה רפואית ובין אם זה מבחינות אחרות.

כיצד נתמודד עם בעיה זו

בנקודה זו נכנס תפקידם של מסנני מים. מדובר על מתקנים קטנים אותם אנחנו יכולים להתקין בברז ובכך אנחנו יכולים למנוע חדירה של לכלוך במים אל כוס השתייה או אל הבקבוק אותו אנחנו מעוניינים למלא.

אנחנו יכולים ליהנות היום ממגוון של מסנני מים אשר מתאימים לברזים מסוגים שונים, זאת על פי הצורך שלנו. למשל, אנחנו יכולים להשתמש במסננים בברזים ביתיים, כמו כן, אנחנו יכולים להתקין מסננים באמצעים כגון תמי ארבע או אמצעים אחרים שמאפשרים לנו ליהנות ממים נקיים ואיכותיים יותר. עלינו לבחון את סוג המסנן וכן את מידת התאמתו לברז עליו אנחנו רוצים להתקין אותו.

על מנת שהמסנן יעבוד בצורה תקינה, עלינו להסיר אותו מעת לעת על מנת שנוכל לנקות אותו וכן על מנת שנוכל לאפשר זרימה חלקה של מים. הרי אם המסנן מלוכלך בעצמו, אז סביר להניח שחלק ממנו יהיה חסום ויהיה לנו קשה להשתמש בו.

איפה וכיצד רוכשים מסנני מים

היום אנחנו יכולים לרכוש מסנני מים מסוגים שונים, הן בחנויות שמוכרות ציוד לבית, חנויות שמוכרות ברזים ומוצרים סניטריים וכמובן גם באתרי אינטרנט שעוסקים בכך.

חשוב מאוד לבחון את גודל הברז ובהתאם לקנות מסנן מים שיכול להתאים עבורו. במידה ואנחנו לא יודעים איך להתקין את המסנן, מוטב להזמין איש מקצוע שידע לעשות זאת. ניתן לנצל את האפשרות שהוא מגיע אלינו על מנת להתקין מסננים בכל אחד מהברזים במבנה, בין אם זה בית מגורים או עסק.